KONST / Litografier / Färglitografi 15286130
nr 1528 6130
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 217/310. Färglitografi, bildmått: 26x40cm, yttermått inklusive ram: 45x58,5cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 mars 2023
kl 18:56:17
14/3 23:16:35
100 kr
15/3 22:45:22
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren